Açık veri, açık şehir prototip
Açık veri, açık şehir prototip

Ui - Ux Eski

2015'de Bilge Adam Akademi kurumunda web-grafik eğitmenliğine başladıktan sonra serbest çalıştığım proje sayısı azaldı. Bu azalışın bir sebebi de gelen projelerin tek tip ve sıkıcı olmasıydı. Deneysel de olsa daha motive edici projelere yöneldim. 2017'ye kadar çalıştığım projelerden bazılarını arşiv için seçip buraya saklıyorum. Günümüzde "web tasarım" ifadesi yerine daha çok "ui-ux tasarım" kullanıldığından sayfanın başlığını bu şekilde kullanıyorum.

2015 - 2017

Gizem-gumuskaya-2015-web-sitesi
Gizem-gumuskaya-2015-web-sitesi

Mimar Gizem Gümüşkaya'nın web sitesi

2015'de. Kodlamayla uğraştığım süre içinde en çok keyif aldığım proje diyebilirim. Dairesel bir menü çözümlemesi, işlerin zaman aralıklarına göre dizilmesi ve kategorilendirilebilmesi gibi pek keyifli problemler çözmem gerekti. Data görselleştirme kütüphaneleri inceleyerek, django-python prensiplerini daha ileri düzeyde uygulayabildim.

Yönetmen Pelin Esmer'in web sitesi
Yönetmen Pelin Esmer'in web sitesi

Yönetmen Pelin Esmer'in web sitesi

2017'de 'Koleksiyoncu' gibi başarılı filmlerin yönetmeni Pelin Esmer için içeriğini ön planda tutabileceğimiz, sade bir web sitesi kodladım. Bu projede çok tercih etmediğim bir yapı olsa da Wordpress kullanmak durumunda kaldım.

2012 - 2014

Açık veri, açık şehir prototip
Açık veri, açık şehir prototip

Açık Veri Açık Şehir

2012-2014'de, küratör, sanatçı ve eğitimci olarak çalışan Ekmel Ertan ile özel projelerde birlikte çalışma fırsatı buldum. Gerçekleştirdiğimiz projeler içerisinde 'açık veri açık şehir' beni en çok heyecanlandıran proje oldu. Online ziyaretçilerin excel dökümanlarındaki verileri dinamik olarak, interaktif görsellere çevirebilmelerine olanak sağlayan bu projede, uzun bir inceleme sürecinden sonra leaflet.js, d3.js, open maps, django-python ile devam etttim. Ancak proje yeterli maddi desteği sağlayamayınca çalışan bir prototip olarak kaldı.

Ekmel Ertan, theCube
Ekmel Ertan, theCube

The Cube

Yine bu süreçte, amber sanat ve teknoloji festivalinin ana web sitesini, amber '13 web sitesini ve 'the Cube' projesinin responsive web sitesini dijital hayata geçirdim.